Jak dekorować z minimalizmem: wskazówki dotyczące projektowania wnętrz, które pobudzają wyobraźnieTrend minimalizmu przejmuje świat designu. Ten trend polega na zmniejszeniu bałaganu i stworzeniu stylowej, czystej przestrzeni. Istnieje wiele sposobów na dekorowanie z minimalizmem, a ten artykuł zawiera kilka wskazówek, jak to zrobić.

Czym jest minimalistyczny wystrój wnętrz?

Idea minimalizmu w aranżacji wnętrz wywodzi się z przekonania, że zbyt wiele rzeczy może sprawić, że przestrzeń stanie się zagracona. Ten styl projektowania ma wiele zalet, takich jak łatwiejsze czyszczenie, łatwiejsze znajdowanie rzeczy i bardziej estetyczny wygląd. Jeśli chcesz urządzić z minimalizmem, pierwszą rzeczą, którą powinieneś rozważyć, jest pozbycie się starych mebli. Nie musisz się wszystkiego pozbywać, ale jeśli są elementy, które nie służą już celowi lub sprawiają, że Twoja przestrzeń wydaje się zagracona, to czas je odpuścić. Następnym krokiem jest zastanowienie się, które przedmioty chcesz zatrzymać, a które można odejść. Jeśli jest coś, czego nie jesteś pewien, po prostu trzymaj się tego na razie, ponieważ są szanse, że po pewnym czasie albo zorientujesz się, gdzie to należy, albo zdecydujesz, że też musi się udać. Drugą wskazówką, jak ozdobić minimalizmem, jest użycie bieli.

Narożnik w salonie - w pełni minimalistyczne rozwiązanie

Narożnik welurowy z funkcją spania to świetny dodatek do Twojego salonu , kiedy brakuje Ci miejsca. Spanie na sofie to świetny sposób na zaoszczędzenie miejsca w domu, a także jest wystarczająco wygodne, aby służyć jako twoje łóżko. Welurowy narożnik z funkcją spania jest idealna dla małych przestrzeni. Jeśli szukasz niedrogiego, ale wygodnego rozwiązania, to powinieneś rozważyć zakup narożnika, który ma taką funkcję. W ten sposób zaoszczędzisz cenne miejsce w swoim domu.

Korzyści z uproszczenia wystroju domu

Istnieje kilka sposobów na uzyskanie minimalistycznego wyglądu w domu, ale nie chcesz posuwać się zbyt daleko i skończyć z wnętrzem, które wygląda zbyt skromnie lub nudno.

  • Używaj tylko jednego koloru w całej przestrzeni. Może to być kolor, który jest już obecny w Twoim pokoju lub może to być coś nowego. Aby przestrzeń wyglądała bardziej jak w domu, użyj ciepłych odcieni, takich jak brązy, żółcie i pomarańcze, jeśli chcesz uzyskać naturalną atmosferę. Jeśli szukasz czegoś bardziej nowoczesnego lub współczesnego, trzymaj się chłodnych kolorów, takich jak błękity i szarości.
  • Utrzymuj proste i jednolite rozmiary mebli, aby nie zajmowały zbyt dużo miejsca w pomieszczeniu. Na przykład: wybierz dwa identyczne stoliki końcowe zamiast jednego dużego i jednego małego stolika; wybierz dwa pasujące krzesła zamiast jednego dużego i jednego małego krzesła; itp.
  • Zachowaj minimalizm grafiki, używając tylko kilku dzieł sztuki do wypełnienia

Uproszczenie wystroju domu może być świetnym sposobem na zwiększenie przestronności małej przestrzeni. Niektórzy uważają, że najlepszym sposobem na uproszczenie wystroju jest skupienie się na jednym kolorze lub jednym wzorze. Inni wolą, aby wszystko było neutralne dzięki kolorom takim jak czarny, biały i szary. Istnieje wiele sposobów na uproszczenie wystroju i uczynienie go bardziej przestronnym.

 

Autor